Skoči na glavno vsebino

V Vrtcu Plavček pri OŠ Tišina smo posebno pozornost v mesecu novembru namenili obeležitvi Slovenskega tradicionalnega zajtrka. V sklopu priprav je večinski delež tematsko zasnovanih aktivnosti v mesecu novembru slonel na pogovoru o živilih, ki so del značilne slovenske lokalne tradicionalne prehrane. V okviru tega so otroci ustvarjali, okušali sestavine, si ogledovali video filme na omenjeno tematiko, spoznali delo čebelarjev, sadjarjev, mlekarjev in pekov. Na dan, ko smo opravili tradicionalni slovenski zajtrk smo bili priča tudi kratki dramatizaciji ter zasaditvi dveh jablan na vrtčevskem igrišču. Na ta dan smo tako gostili tudi župana občine Tišina g. Franca Horvata, direktorico občinske uprave go. Matejo Telkeš ter lokalne čebelarje. Pridobili smo veliko novega znanja in izkušenj, ki nam bodo koristile tudi v prihodnje.

 

Pripomočki za slabovidne