Skoči na glavno vsebino

Torek, 15. 3. 2022 je bil za naše predšolske otroke iz mavrične igralnice prav poseben dan. Na omenjeno torkovo jutro so jih njihovi starši namesto v vrtec, odpeljali na Podružnično šolo v Gederovcih, kjer so se skupaj z učenci in učitelji spoznavali s šolsko rutino in aktivnostmi, ki so v šoli drugače zasnovane, kot v vrtcu.

Tako so se naši bodoči šolarji že preiskusili v  sedenju v šolskih klopeh in začutili utrip šole preko raznovrstnih dejavnosti – urili so se v grafomotoriki, spoznali šolsko torbo in pomen urnika, prepevali pesmice, plesali ter se spoznavali z origami tehnikami.

Seveda ni manjkalo tudi druženja z učenci iz podružnične šole, saj vsi dobro vemo, da je tkanje medsebojnih vezi pomembno za sinhrono delovanje v skupnosti!

Veseli smo novih izkušenj in zavedamo se pomena “mehčanja” prehoda iz vrtca v šolo, saj pravijo, da je prva izkušnja tista, ki šteje!

Pripomočki za slabovidne