Skoči na glavno vsebino

V našem vrtcu sodelujemo v številnih celoletnih projektih, ki s svojo vsebino pomembno vplivajo na kreacijo dogajanja in snovanja aktivnosti.

Eden izmed trenutno najbolj aktualnih projektov je projekt nacionalnega inštituta za zdravje, imenovan ZDRAVJE V VRTCU, ki nas spremlja in snuje vsebino načrtovanega že od začetka šolskega leta 2021/2022.

Z aktivnostmi v okviru projekta želimo v našem vrtcu razvijati in okrepiti pomembno vlogo našega vrtca, kot okolja v katerem si prizadevamo ustvariti pogoje za dobro počutje in zdravje otrok, staršev in strokovnih delavcev.

Pomen ohranjanja zdravja dokazujemo na razne načine: preko poskusov odganjanja mikrobov; z izdelovanjem lastnega mila; s pravilno higieno rok in ustne votline; s telovadbo, z pripravo in uživanjem zdrave prehrane in še s čim.

Naš moto je Zdravo živimo in zdravje delimo!

Pripomočki za slabovidne